שמאות מקרקעין בעצם מראה מה ערכו של הנכס בזמן נתון. מי שמספק את המידע הזה הוא שמאי מקרקעין שצריך להיות מוסמך ע”י מועצת שמאי המקרקעין. נכסים שונים בהם שמאי מקרקעין מבצע את הערכה הם: מגרש, דירה, משרד, בניין מסחרי, וכדומה.

שמאי מקרקעין במרכז עושה זאת בדר”כ כאשר מוכרים או קונים נכס כזה או אחר. ייעוץ בעזרת שמאי מקרקעין יכול לחסוך הרבה הוצאות מיותרות בעתיד.

שמאי מקרקעין – חשוב לדעת

כאשר אנו רוכשים דירה או מוכרים דירה מתבצעות מספר החלטות בדרך לחתימת חוזה קניה או מכירה, ובודקים היטב את הנכס האם הוא מתאים לנו האם הוא עונה לצרכים שלנו וכדומה, אותו הדבר גם לגבי שמאי מקרקעין בתל אביב. אם אתם רוצים לערוך בדיקה יסודית של הנכס רצוי להזמין שמאי מוסמך על מנת שיבדוק לפרטי פרטים את כל הדברים החשובים וייתן את האישור שאכן מדובר בנכס תקין וראוי למגורים או למכירה. כדאי לפנות אל שמאי מקרקעין שהוא מנוסה ובקיא ביישומים אלו ויכול להעניק שירות מקצועי ואמין. ובכך לחסוך הרבה ריצות, ובזבוזי זמן מיותרים. שמאי מקרקעין יודע בדיוק מה עליו לעשות. לעיתים בדיקות שמאות לוקחות זמן ולכן מומלץ לערוך אותם כמה שיותר מהר ובכך לדעת שהדירה תקינה ואין בה ליקויים חמורים שצריך לערוך בה שינויים גדולים.

מה הבדיקות ששמאי מקרקעין מבצע?

קיימות מספר בדיקות שעל שמאי המקרקעין לעשות וחלק מהם מפורטות כאן:
בתחום התכנון- על שמאי מקרקעין במרכז מוטלת האחראיות לבצע בדיקות כמו: חריגות בניה, תוספות בנייה שלא כצורך.
בתחום ההנדסה- איתור ליקויים במצב הנכס הנוכחי, סקירה כללית של הנכס.
בתחום המשפטי- הלוואות או נושאים בנקאיים כאלו ואחרים, פירוט כללי של הכנס (בעל הנכס ופרטיו).

חשוב מאד להקפיד על כל הפרטים בעת בדיקה של שמאי מקרקעין במרכז, כך היכולת לזהות ליקויים בזמן מוקדם יותר יאפשרו לבעל הנכס או למי שקונה לשפר את הנכס ולהיכנס אליו כשהוא תקין וראוי למגורים. לכן לא להקל ראש בתחום זה ולבדוק היטב את הנכס, כך תמנעו בעתיד הרבה “תקלות” ואי נעימויות.